doc. James Hill, Ph.D.

Odborné zaměření

Jeho práce se zaměřuje na raně novověkou filosofii, a to od Descarta po Huma. Zvláštní pozornost věnuje pojetí mysli (mind) a vědomí v tomto období a zkoumá jejich vztah k nové vědě. Dále se zabývá filosofií mysli v současné analytické filosofii, zvláště diskusemi o vztahu mysli k přirozenému světu. V současnosti pracuje na knize o pojetí mysli a tvorbě pojmů u George Berkeleyho. Jedním z cílů této knihy bude ukázat, jak je Berkeleyho myšlení v této oblasti originální, a také, že tradiční empiristická interpretace mu není práva.

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vzdělání

Trinity College, Oxford: B.A., M.A. (oxon); Université de Geneve: D.E.S; King's College, London University: PhD

 

Vyběr z publikací

– "How Hume Became "The New Hume": A Developmental Approach", in: Journal of Scottish Philosophy, 10:2, autumn 2012: 163-181.

- Hill, J. ‒ Glombíček, P. (eds). Essays on the Concept of Mind in Early-Modern Philosophy, Cambridge Scholars Press, 2010.

- "Res Cogitans as Res Dubitans", in: Essays on the Concept of Mind in Early-Modern Philosophy, Cambridge Scholars Press, 2010: 29-44.

- "The Synthesis of Empiricism and Innatism in Berkeley's Doctrine of Notions", in: Berkeley Studies, no. 21, 2010: 3-15.

- "Locke's Account of Cohesion and its Philosophical Significance", in: John Locke: Critical Assessments, II, 4 vols, ed. Peter Anstey. Oxford: Routledge, 2006: vol. 3: 145-165.

Pro další informace viz http://ufar.ff.cuni.cz/8/doc-james-hill-phd

 

02-03-2014 12:39:33